František Palacký

palacky

 

 

 

 

Facebook GFP

facebook

Bakaláři

holcic_vel

 

 

 

Suplování

suplovani

Projekt modernizace škol

kraj-logo
eanorway

 

 

Projekt Comenius

comenius

 

 

 EU peníze SŠ

 

Seznam DUMů

Úspěchy

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Tisk PDF
kategorie B - 1. místo - Daniel Běhounek (postup do krajského kola)
kategorie C - 3. místo - Vojtěch Novák
kategorie D - 1. místo - Pavel Beneš (postup do krajského kola)
Blahopřejeme!

Mladý Demosthenes

Tisk PDF
Mladý Demosthenes je dnes již mezinárodní soutěž v řečnickém umění, kterou každoročně vyhlašuje společnost FACE OF NEW EUROPE. Studenti Gymnázia Františka Palackého jsou pravidelnými účastníky – v letošním školním kole pokoušelo štěstí celkem 11 nadějných řečníků z prim až kvart. Jejich výkony hodnotila porota složená z vyučujících českého jazyka a dramatické výchovy. A na všechny alespoň symbolicky dohlížel ten, po němž je celý projekt nazván – řečník všech řečníků, Demosthenes.
Každý účastník měl za úkol předvést maximálně dvouminutový proslov na libovolné téma – zazněly veselé historky, úvahy na závažná společenská témata i odborné příspěvky z různých oborů. Porota posuzovala například originalitu projevu, využité jazykové prostředky, techniku práce s hlasem či neverbální komunikaci. Každý výstup byl něčím zajímavý, odměnu by si určitě zasloužila celá gymnaziální řečnická jedenáctka. Pravidla jsou však pravidla, a tak nakonec své vítěze máme.
V kategorii prima – sekunda zvítězila primánka Kateřina Prejzová. Druhou a třetí příčku obsadily sekundánky Tereza Votipková a Magda Urbanová. V kategorii tercie – kvarta patří medailová místa jednoznačně kvartánům – zlatá je Adéla Namyslová, stříbrný Jakub Kopecký, bronzový Vojtěch Hudec. Kateřina Prejsová a Adéla Namyslová budou školu reprezentovat v regionálním kole. Fotografie.
Mgr. Iveta Vaisová
Aktualizováno čtvrtek, 11. prosince 2014 9:39

Velký úspěch našich autorů

Tisk PDF
Dne 9. 10. 2014 se v Městském muzeu v Čelákovicích konalo vyhlášení výsledků 14. ročníku soutěže literátů, tentokrát pod názvem Srdce, ve kterém bydlím (E. Petiška). Soutěže se zúčastnilo i několik našich studentů. Prokázali, že patří mezi nadané autory. Lucie Hacklová a Daniela Suchá (třída 5.A) získaly čestné uznání za své prózy s názvem Hart, Děda. Viktor Lebeda (třída 6. B) se umístil se svou povídkou Srdce, ve kterém bydlím na druhém místě.

Všem oceněným blahopřejeme a těšíme na jejich další literární počiny.
Aktualizováno pátek, 17. října 2014 16:45

Naši mladí filantropové

Tisk PDF

Nadace VIA BONA udělila Cenu pro mladého filantropa pro rok 2014 Martinovi Kučerovi a Vojtěchu Pauknerovi za projekt "Milý Ježíšku...". Gratulujeme!

Aktualizováno neděle, 05. října 2014 20:54

Big Shock florbal

Tisk PDF
Od 2. do 12.6.2014 proběhl v Praze ve sportovní hale VŠE Na Třebešíně již druhý ročník populárního smíšeného Big Shock florbalu (2 dívky povinně v poli v systému 4+1). Do 11.6. se odehrály ve městech Ostrava, Olomouc, Plzeň a Praha v rámci republiky kvalifikační turnaje o postup vždy 2 nejlepších týmů do velkého finále, které se konalo právě 12.6.2014 v Praze Na Třebešíně. Naši školu reprezentovali studenti David BLABOLIL, Jakub RUTTE (4A), Tomáš FABIÁNEK, Eliška NOVÁ („C“, 4B), Simona BURDOVÁ, Aleš KUČERA (5A), Lucie POSPÍŠILOVÁ, Radim TŮMA, Barbora UHROVÁ (6A), Jan CVACH („G“) a Jakub DUCHOSLAV (oba 7A). Hned v prvním kvalifikačním zápase ve skupině A (souběžně hrála o postup do finále i skupina B) s OA Krupkovo náměstí Praha jsme zvítězili 8:4, a i další zápasy ve skupině pokračovaly velmi úspěšně. SPŠ Kladno nám podlehla 2:3, COPTH Poděbradská Praha dostala „nářez“ 13:0, a SRŠ Vodňany jsme rovněž pokořili vysokým poměrem 9:1! Z naší skupiny jsme se jako vítězové utkali o postup do velkého finále s druhým ve skupině B, kterým bylo Karlínské gymnázium Praha. Ty jsme zdolali výsledkem 4:1 a zajistili si tak spolu s Benešovem postup mezi 12 nejlepších týmů v republice.

Finálový 12. červen pro nás byl tvrdým oříškem. Týmy byly rozděleny do 4 skupin po třech. V prvním zápase jsme remizovali s Gymnáziem Domažlice 4:4 a ve druhém zápase se SPŠ Masná Praha jsme sice prohráli 2:3, ale na body jsme nakonec postoupili do čtvrtfinále ze skupiny jako druzí, neboť Domažlice inkasovaly o 2 branky se SPŠ Masná Praha více než my. Ve čtvrtfinále jsme ovšem narazili na silnějšího soupeře v podobě ostravského gymnázia Hladnov, kde naše cesta za úspěchem skončila poměrem 3:6. V kompletním součtu však není na místě zpytovat svědomí, neboť jsme obsadili krásné 5.-8.místo z 58 škol! Hráči GFP předváděli nádherný florbal, za což jim patří můj dík a velká gratulace! Jen pro zajímavost, v loňském roce jsme obsadili 4. místo z celkových 31 škol, což je prakticky stejně úspěšný výsledek jako letos. Sportu zdar! - Fotky viz: http://foto.gfp.cz/thumbnails.php?album=433

 

Jméno Zápasy Góly Asistence Body
Radim Tůma 8 14 5 19
Jakub Rutte 8 12 6 18
Jakub Duchoslav 8 6 7 13
Tomáš Fabiánek 8 5 1 6
Eliška Nová 7 4 3 7
Aleš Kučera 8 2 0 2
Simona Burdová 8 1 4 5
Lucie Pospíšilová 8 1 2 3
Barbora Uhrová 5 0 1 1
David Blabolil 3 0 0 0
Jan Cvach 8 - - -
Aktualizováno úterý, 17. června 2014 20:08
JSTE TADY: Aktivity Studentské úspěchy