František Palacký

palacky

 

 

 

 

Facebook GFP

facebook

Bakaláři

holcic_vel

 

 

 

Suplování

suplovani

Projekt modernizace škol

kraj-logo
eanorway

 

 

Projekt Comenius

comenius

 

 

Projekt GEO-WATER

 EU peníze SŠ

 

Seznam DUMů

 
Studentský web

 

Františkova přání

Úspěchy

Naši karatisté

Tisk PDF
David Le (septima B), Jan Le (kvinta B) a Filip Janda (kvinta A) se ve dnech 5.-9. 4. 2017 zúčastnili ME v karate v Cluj-Napoca v Rumunsku Evropy v karate a jako tým se stali mistry Evropy, David Le vybojoval navíc stříbro za Kata Shotokan male junijors all belts 18-20 let a
broz za kata OPEN styles male junijors opens styles all belts 15-20 let.


Odkazy na výsledky zde:
http://www.cabk.cz/vysledky/170407.html  nebo http://wukf-karate.org/upload/eventos/2016-130/results/v01/KATA%20MALE%20INDIVIDUAL.pdf a http://wukf-karate.org/upload/eventos/2016-130/results/v01/KATA%20MALE%20TEAM.pdf

 

Aktualizováno pondělí, 24. dubna 2017 7:32

DAVID ŠPRINCL A ANETA JEŘÁBKOVÁ JSOU MISTRY OKRESU

Tisk PDF
Kroužek všestrannosti, který funguje při našem gymnáziu od loňského podzimu, se ukázal ve zlatém světle na okresním šampionátu v olympijském pětiboji OVOV.

David Šprincl (4405 bodů) z tercie B a Aneta Jeřábková (3735 bodů) ze sekundy B se stali mistry okresu mezi jednotlivci. Navíc přispěli ke zlatým medailím celého týmu z Neratovic (22 908 bodů). Kousek od medaile zůstala Šárka Pavlínová (3153 bodů) ze sekundy B – skončila čtvrtá. Doprovodnou soutěž starších pak ovládl Max Lebeda (4212 bodů) z kvinty A.
 
Víceboj, který vymysleli olympijští vítězové Roman Šebrle a Robert Změlík, se skládá z trojskoku, vrhu medicinbalem, skákání přes švihadlo, kliků a driblingu. Neratovice, které táhli právě studenti našeho gymnázia, získaly týmové zlato s neskutečnou suverenitou. Obhájce titulu Mělník porazily o málokdyvídaných 2929 bodů.
 
Mezi jednotlivci se o největší překvapení postarala Aneta Jeřábková. V soutěži startovala poprvé a hned ji ovládla výkonem složeným ze samých osobních rekordů. Druhou Adrianu Chalupkovou z Mělníka díky nim porazila o 117 bodů. Po medaili dlouho sahala i Šárka Pavlínová, na bronz Natálie Veselé z Kel ji ale nakonec 219 bodů scházelo.
 
Zatímco pro Anetu šlo o první titul, David Šprincl se stal mistrem Mělnicka už v letech 2014 a 2015. Nyní do své sbírky po loňském stříbru připojil třetí zlato. Musel o něj tvrdě bojovat, druhého Jana Baloga z Byšic udolal o devět bodíků, třetí skončil Přemysl Týle z Mělníku.
 
David s Anetou se navíc díky výkonům z Mělníku kvalifikovali na květnové krajské finále do Čáslavi.

Úspěch primánů v okresním kole zeměpisné olympiády.

Tisk PDF

Matouš Matocha z 1. A byl druhý v kategorii A a postupuje do krajského kola, Kristýna Chabrová byla pátá. Blahopřejeme.
Fotografie.

Úspěchy v olympiádě z českého jazyka

Tisk PDF
Dne 1. února 2017 jsme se zúčastnili okresního kola olympiády v českém jazyce. V 1. kategorii obsadila Eva Falgengauserová (kvarta A) krásné 6. místo, ve 2. kategorii nám stříbrná Tereza Veigertová (septima B) a bronzový Vojtěch Novák (sexta B) zajistili postup do krajského kola. Gratulujeme!
Aktualizováno pondělí, 27. února 2017 10:43

Úspěch v dějepisné olympiádě

Tisk PDF
Dne 16. ledna 2017 se v Mělníku konalo okresní kolo dějepisné olympiády. Letošní téma bylo Marie Terezie- žena, matka, panovnice aneb Habsburkové 18. století. Z 32 účastníků naše škola obsadila skvělé první místo. O toto fantastické umístění se postaral student kvarty B Peter Jinoch, který získal 80 bodů ze 100. Blahopřejeme a přejeme úspěch v krajském kole, které se bude konat v březnu.
JSTE TADY: Aktivity Studentské úspěchy