František Palacký

palacky

 

 

 

 

Facebook GFP

facebook

Bakaláři

holcic_vel

 

 

 

Suplování

suplovani

Projekt modernizace škol

kraj-logo
eanorway

 

 

Projekt Comenius

comenius

 

 

 EU peníze SŠ

 

Seznam DUMů

Úspěchy

Young Demosthenes

Tisk PDF
Naše studentky Kateřina Prejsová (prima B) a Adéla Namyslová (kvarta A) se umístily na I. místě v  regionálním kole soutěže Young Demosthenes. Oběma přejeme hodně štěstí v krajském kole.
Aktualizováno pondělí, 27. dubna 2015 10:56

Projekt Poznej své město slaví 10 let

Tisk PDF
Školní projekt Poznej své město proběhl na GFP letos již podesáté. S projektem i jeho výstupy se můžete seznámit na povedených webových stránkách, které vyrobil a spravuje student Jan Žemlička z tercie B, za což mu děkujeme.
Aktualizováno pátek, 17. dubna 2015 18:59

Úspěchy v recitaci na Mělníku

Tisk PDF
V pátek 6. března 2015 se studenti primy B Juliana Dindošová, Michal Dvořák, Elena Pithartová a Kryštof Ramzer zúčastnili okresního kola recitační soutěže v DDM na Mělníku, kterou tradičně pořádá Středočeský kraj. Kryštof Ramzer ve své věkové kategorii zvítězil a postoupil do krajského kola, které proběhne 15. dubna v Kolíně. Kryštofovi gratulujeme a ostatním soutěžícím děkujeme za pěkné výkony.

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Tisk PDF
kategorie B - 1. místo - Daniel Běhounek (postup do krajského kola)
kategorie C - 3. místo - Vojtěch Novák
kategorie D - 1. místo - Pavel Beneš (postup do krajského kola)
Blahopřejeme!

Mladý Demosthenes

Tisk PDF
Mladý Demosthenes je dnes již mezinárodní soutěž v řečnickém umění, kterou každoročně vyhlašuje společnost FACE OF NEW EUROPE. Studenti Gymnázia Františka Palackého jsou pravidelnými účastníky – v letošním školním kole pokoušelo štěstí celkem 11 nadějných řečníků z prim až kvart. Jejich výkony hodnotila porota složená z vyučujících českého jazyka a dramatické výchovy. A na všechny alespoň symbolicky dohlížel ten, po němž je celý projekt nazván – řečník všech řečníků, Demosthenes.
Každý účastník měl za úkol předvést maximálně dvouminutový proslov na libovolné téma – zazněly veselé historky, úvahy na závažná společenská témata i odborné příspěvky z různých oborů. Porota posuzovala například originalitu projevu, využité jazykové prostředky, techniku práce s hlasem či neverbální komunikaci. Každý výstup byl něčím zajímavý, odměnu by si určitě zasloužila celá gymnaziální řečnická jedenáctka. Pravidla jsou však pravidla, a tak nakonec své vítěze máme.
V kategorii prima – sekunda zvítězila primánka Kateřina Prejzová. Druhou a třetí příčku obsadily sekundánky Tereza Votipková a Magda Urbanová. V kategorii tercie – kvarta patří medailová místa jednoznačně kvartánům – zlatá je Adéla Namyslová, stříbrný Jakub Kopecký, bronzový Vojtěch Hudec. Kateřina Prejsová a Adéla Namyslová budou školu reprezentovat v regionálním kole. Fotografie.
Mgr. Iveta Vaisová
Aktualizováno čtvrtek, 11. prosince 2014 9:39
JSTE TADY: Aktivity Studentské úspěchy