František Palacký

palacky

 

 

 

 

Facebook GFP

facebook

Bakaláři

holcic_vel

 

 

 

Suplování

suplovani

Projekt modernizace škol

kraj-logo
eanorway

 

 

Projekt Comenius

comenius

 

 

 EU peníze SŠ

 

Seznam DUMů

Úspěchy

Úspěchy v recitaci na Mělníku

Tisk PDF
V pátek 6. března 2015 se studenti primy B Juliana Dindošová, Michal Dvořák, Elena Pithartová a Kryštof Ramzer zúčastnili okresního kola recitační soutěže v DDM na Mělníku, kterou tradičně pořádá Středočeský kraj. Kryštof Ramzer ve své věkové kategorii zvítězil a postoupil do krajského kola, které proběhne 15. dubna v Kolíně. Kryštofovi gratulujeme a ostatním soutěžícím děkujeme za pěkné výkony.

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Tisk PDF
kategorie B - 1. místo - Daniel Běhounek (postup do krajského kola)
kategorie C - 3. místo - Vojtěch Novák
kategorie D - 1. místo - Pavel Beneš (postup do krajského kola)
Blahopřejeme!

Mladý Demosthenes

Tisk PDF
Mladý Demosthenes je dnes již mezinárodní soutěž v řečnickém umění, kterou každoročně vyhlašuje společnost FACE OF NEW EUROPE. Studenti Gymnázia Františka Palackého jsou pravidelnými účastníky – v letošním školním kole pokoušelo štěstí celkem 11 nadějných řečníků z prim až kvart. Jejich výkony hodnotila porota složená z vyučujících českého jazyka a dramatické výchovy. A na všechny alespoň symbolicky dohlížel ten, po němž je celý projekt nazván – řečník všech řečníků, Demosthenes.
Každý účastník měl za úkol předvést maximálně dvouminutový proslov na libovolné téma – zazněly veselé historky, úvahy na závažná společenská témata i odborné příspěvky z různých oborů. Porota posuzovala například originalitu projevu, využité jazykové prostředky, techniku práce s hlasem či neverbální komunikaci. Každý výstup byl něčím zajímavý, odměnu by si určitě zasloužila celá gymnaziální řečnická jedenáctka. Pravidla jsou však pravidla, a tak nakonec své vítěze máme.
V kategorii prima – sekunda zvítězila primánka Kateřina Prejzová. Druhou a třetí příčku obsadily sekundánky Tereza Votipková a Magda Urbanová. V kategorii tercie – kvarta patří medailová místa jednoznačně kvartánům – zlatá je Adéla Namyslová, stříbrný Jakub Kopecký, bronzový Vojtěch Hudec. Kateřina Prejsová a Adéla Namyslová budou školu reprezentovat v regionálním kole. Fotografie.
Mgr. Iveta Vaisová
Aktualizováno čtvrtek, 11. prosince 2014 9:39

Velký úspěch našich autorů

Tisk PDF
Dne 9. 10. 2014 se v Městském muzeu v Čelákovicích konalo vyhlášení výsledků 14. ročníku soutěže literátů, tentokrát pod názvem Srdce, ve kterém bydlím (E. Petiška). Soutěže se zúčastnilo i několik našich studentů. Prokázali, že patří mezi nadané autory. Lucie Hacklová a Daniela Suchá (třída 5.A) získaly čestné uznání za své prózy s názvem Hart, Děda. Viktor Lebeda (třída 6. B) se umístil se svou povídkou Srdce, ve kterém bydlím na druhém místě.

Všem oceněným blahopřejeme a těšíme na jejich další literární počiny.
Aktualizováno pátek, 17. října 2014 16:45

Naši mladí filantropové

Tisk PDF

Nadace VIA BONA udělila Cenu pro mladého filantropa pro rok 2014 Martinovi Kučerovi a Vojtěchu Pauknerovi za projekt "Milý Ježíšku...". Gratulujeme!

Aktualizováno neděle, 05. října 2014 20:54
JSTE TADY: Aktivity Studentské úspěchy