František Palacký

palacky

 

 

 

 

Facebook GFP

facebook

Bakaláři

holcic_vel

 

 

 

Suplování

suplovani

Projekt modernizace škol

kraj-logo
eanorway

 

 

Projekt Comenius

comenius

 

 

Projekt GEO-WATER

 EU peníze SŠ

 

Seznam DUMů

Františkova přání

Úspěchy

David Šprincl veze z Republikového finále zlato a bronz

Tisk PDF
Už potřetí v řadě se coby reprezentant našeho gymnázia probojoval David Šprincl na co do počtu studentů a zúčastněných škol největší sportovní akci v Česku: Republikové finále OVOV – Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Ten před sedmi lety založili držitelé zlatých olympijských medailí Roman Šebrle a Robert Změlík. Dnes ho pořádá přímo Český olympijský výbor.
 
Z třídenního klání, kde na 600 nejúspěšnějších sportovců z okresních a krajských kol soutěžilo v celkem dvanácti disciplínách (sprint na 60 metrů, skok do dálky, shyby, švihadlo, medicinbal, trojskok, kliky, sedlehy, hod míčkem, běh na 1000 metrů, plavání, dribling), si student z naší tercie B přivezl dvě medailová umístění.
 
Na stadionech Vysokého učení technického v Brně nejprve v pátek 9. září vybojoval David ve svém ročníku bronzovou příčku ve shybech díky 83 opakováním za dvě minuty.
 
V sobotu 10. září pak ve 112-členném poli čtrnáctiletých chlapců ovládl se 113 opakováními za dvě minuty soutěž v klicích a navázal tak na své úspěchy z minulých let: jako žák primy B získal v klicích bronz při Republikovém finále 2014na pražské Julisce (104 kliků). Minulý rok skončil ve stejné soutěži na národním finále druhý (109 kliků).
 
David navíc v Brně nedominoval jen své kategorii, ale napříč všemi ročníky (2001, 2002, 2003, 2004) soutěžícími v mužských klicích. Porazil tak všech 240 finalistů z České republiky.
 
Kromě toho skončil ještě šestý ve švihadle (327 přeskoků čtyřmi styly na dvě minuty) a patnáctý v sedlezích (100 opakování za dvě minuty).
Aktualizováno středa, 14. září 2016 20:04

Přijetí u ministryně školství

Tisk PDF

Kateřina Valachová se v pátek 17. 6. 2016 setkala při příležitosti prvního roku ve funkci ministryně školství, mládeže a tělovýchovy se žáky a pedagogy v Národním pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského v Praze.

Jednalo se mimo jiné i o zástupce  Gymnázia Františka Palackého z Neratovic, kterým se této cti dostalo díky vítězství v dějepisné soutěži „Na pivo s Karlem Velikým aneb Všední život v dobách minulých“. Tuto soutěž každoročně vyhlašuje Karlínské gymnázium pod záštitou hlavního města Prahy, Ústavu pro studium totalitních režimů a Vojenského historického ústavu. Soutěž je určena družstvům složeným ze studentů 1.–4. ročníku gymnázií a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Úkolem družstva je zpracovat „projekt“ na téma denní život lidí v určité historické epoše, se zaměřením na každodenní zvyky, způsoby chování, myšlení, společenské vztahy, trávení volného času. Součástí projektu musí být zpracování typu historické postavy.

Neratovický tým ve složení Jakub Rozboud z 6.A,  Adéla Namyslová, Zuzana Špádová, Veronika Doušová, Barbora Kocourková, Šárka Trhoňová a Jakub Kopecký z 5.A si připravili krátkometrážní film s názvem Večírek čarodějnic, pojednávajícím o praktikách a metodách inkvizice na začátku 18. století  a ve velké konkurenci získali 1. místo. Ministryně předala oceněným studentům diplomy.

Ministryně také spolu se studenty a pedagogy navštívila v Senátu PČR výstavu Karel IV. a po návratu do Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského slavnostně ukončila letošní školní rok se slovy: „Za mě tleskám žákům a fandím učitelům, kterým tímto děkuji za tento školní rok."

Fotografie v galerii GFP.

Aktualizováno úterý, 28. června 2016 16:48

Úspěšní karatisté

Tisk PDF
Student sexty B Dao Hong Long Le zvítězil v kategorii kadet na mistrovství světa v karate, které proběhlo v Dublinu. Tým ve složení Dao Hong Long Le (6.B), Le Dao Hoai Long (4.B) a Filip Janda (4.A) pak obsadil stříbrnou příčku. Srdečně gratulujeme.
 

Ocenění ve finále soutěže ANIMÁG

Tisk PDF
Na finále 1. ročníku soutěže animované tvorby dětí a mládeže ANIMÁG Kroměříž 2016, které proběhlo 31.5., byl porotou pozván Jan Kupka (sekunda A). Film „Jak kulatý nesmysl rozhýbal celý svět", který Honza připravoval se spolužáky Vladimírem Dolanským a Davidem Soběslavským, byl promítnut také mezi vybranými snímky ve zvláštní sekci na mezinárodním dětském filmovém festivalu ve Zlíně (1. 6.) a obdržel Ocenění stříbrného plátna. Soutěžnímu snímku „Time story" Martina Melichara, Tomáše Novotného a Kryštofa Ramzera (sekunda B) bylo uděleno Čestné uznání. Animované filmy byly vytvořeny jako pololetní práce pro předmět Informatika a výpočetní technika paní profesorky Vysušilové.

Mažoretky STARS Mělník

Tisk PDF
Letošní sezóna začala velice úspěšně. První soutěž, ve které jsme se umístily velmi dobře, se konala v Kadani. Zde jsme získaly titul Vicemistr států Evropské unie v kategorii BATON juniorky.
Další krásné umístění jsme si odvezly z nejvetší celorepublikové soutěže Dance Děčín. Nejen že jsme ve své kategorii BATON juniorky obsadily první místo, ale také jsme získaly Putovní pohár primátorky města Děčín za přínos v oblasti mažoretkové tvorby.
Po této soutěži se náš věkový průměr zvýšil, čímž jsme se přesunuly již do kategorie seniorek.
V dubnu jsme soutěžily na kvalifikaci na Mistrovství Čech mažoretek, které se konalo v Příbrami , kde jsme opět obsadily stupně vítězů. Umístily jsme se jako 1. vicemistryně oblasti. Ve dvou soutěžních formacích a to CLASSIC BAT- SENIORKY a BATON SENIORKY. Tudíž jsme získaly postup na Mistrovství Čech.
Na Mistrovství Čech, které se konalo v Trutnově, jsme zase obsadily stupně vítězů a vezly si domů titul 2. vicemistryň Čech z obou formací a získaly tak postup na Mistrovství České republiky.
Na Mistrovství České republiky jsme si s opět dobrým umístěním vybojovaly postup na Mistrovství Evropy, které se bude konat v červenci. Doufáme, že se nám podaří obhajit naše tituly a dostaneme se na Mistrovství Světa mažoretek od asociace MAC.

Za oddíl mažoretek STARS Mělník Denisa Dudková.
Aktualizováno úterý, 31. května 2016 7:54
JSTE TADY: Aktivity Studentské úspěchy