František Palacký

palacky

 

 

 

 

Facebook GFP

facebook

Bakaláři

holcic_vel

 

 

 

Suplování

suplovani

Projekt modernizace škol

kraj-logo
eanorway

 

 

Projekt Comenius

comenius

 

 

Projekt GEO-WATER

 EU peníze SŠ

 

Seznam DUMů

 
Studentský web

 

Františkova přání

Akce KMD

Ondina

Tisk PDF

Jean Giraudoux: ONDINA

Středa 6. dubna 2016, Městské divadlo Mladá Boleslav

Rytíř Hans potká na břehu jezera rusalku Ondinu a okamžitě se do sebe zamilují. Jenže jsou každý jiné povahy a z jiného světa. Bude jejich láska tak silná, aby dokázala rozdíly vyrovnat? A nejsou ty dva vymyšlené světy oba tak trochu obsaženy v tom našem?

Příběh o vstupu nadpřirozené bytosti - rusalky či vodní víly - do světa lidí a o jejím vztahu k člověku, se prolíná evropskou kulturou odedávna. Francouzský dramatik Jean Giraudoux, který oplýval velkou fantazií, moderním myšlením a smyslem pro nadsázku, ho ale rozehrává v trochu jiném světle. Kromě pohádkových motivů v jeho verzi najdeme i originální humor a trefně pojmenovaný zápas mezi pravdou a lží, upřímností a přetvářkou, věrností a zradou...

Překlad: David Kraus a Karel Kraus
Režie: Martin Vokoun
Scéna a kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak
Hudba: Petr Zeman
Choreografie: Petra Parvoničová
Hrají: Nina Horáková j. h., Václav Šanda j. h., Svatava Milková, Ivo Tehimer, Roman Teprt, Martin Hrubý, Ivana Nováčková, Luděk Jiřík, Miroslav Babuský, Hana Marie Maroušková, Barbora Vovsíková j. h.
Délka představení: 145 minut, začátek v 19.00 hodin
Aktualizováno neděle, 13. března 2016 18:00

Kabaret

Tisk PDF
Masteroff & Kander & Ebb: KABARET

středa 9. března 2016, Městské divadlo Mladá Boleslav

Kabaret je jeden z nejslavnějších muzikálů, jaký byl kdy napsán. Kromě fantastické hudby sledujeme netradiční jevištní dílo, které neustále konfrontuje dvě roviny: berlínské zážitky spisovatele Clifforda Bradshawa, především jeho milostný román s kabaretní zpěvačkou Sally Bowles a nadsazenou rovinu kabaretu, kde se ve víru nespoutanosti odhalují vzestupy a pády lidských osudů, pocitů a vášní.

Představení, jež nebylo původně v plánu, je plnohodnotnou náhradou za muzikál Balada pro banditu, který v této sezóně neuvidíme.

režie: Mikoláš Tyc
kostýmy: Aneta Grňáková
choreografie: Adéla Stodolová
hudební nastudování: Jakub Šafr
překlad libreta: Jiří Záviš
překlad textů písní: Jiří Josek
hrají: Alena Bazalová, Petr Prokeš, Eva Reiterová, Petr Bucháček, Roman Teprt, Sandra Černodrinská, Milan Koníček j. h., Petr Mikeska aj.
začátek v 19.00 hodin
Aktualizováno pátek, 19. února 2016 11:49

G. B. Shaw: PYGMALION

Tisk PDF
středa 20. ledna 2016, Městské divadlo Mladá Boleslav

Kdo by neznal antický mýtus o sochaři Pygmalionovi, který vyřezal ze slonovinové kosti tak krásnou dívku, že se do ní zamiloval a uprosil bohyni lásky Afroditu, aby jí vdechla život?

Co se však stane, když dívka není ze slonovinové kosti, ale z masa a lidských kostí, je květinářkou z ulice a nestává se sochou, ale dámou z vyšší společnosti? Když stvořitel není zamilovaný sochař, ale londýnský profesor fonetiky?

Komedie G. B. Shawa nenechá v klidu vaše bránice – střet světa ulice a světa smetánky nabízí mnoho komických situací. Jenže není to celé vlastně tragické? Líza Doolitlová je změněná do svého protikladu, odsouzená nepatřit nikam.

A když navíc do hry vstoupí láska, kterou profesor Higgins neumí či nechce přijmout - vždyť na počátku všeho byla nevinná sázka.

režie: Petr Mikeska

dramaturgie: Lenka Smrčková

pohybová spolupráce: Svatava Milková

hrají: Carmen Mayerová j.h., Roman Teprt (Petr Mikeska), Martin Hrubý, Lucie Matoušková, Miroslav Babuský, Eva Reiterová, Karolina Frydecká, Dagmar Teichmannová,Petr Prokeš aj.

délka představení: 155 minut, začátek v 19.00 hod.
Aktualizováno úterý, 22. prosince 2015 21:22

SMRT OBCHODNÍHO CESTUJÍCÍHO

Tisk PDF

Arthur Miller: SMRT OBCHODNÍHO CESTUJÍCÍHO (derniéra)

Středa 9. prosince 2015, Městské divadlo Mladá Boleslav

Ani když Arthur Miller hru v roce 1949 napsal (a získal za ni Pulitzerovu cenu), netušil, jak se stane aktuální počátkem 21. století. Všichni dnes žijeme na dluh. Ale kdo ho splatí? Naše životní pojistka? Neuvízněte v chapadlech hypoték, úvěrů a výhodných půjček, jako se to stalo Willy Lomanovi v jedné z nejlepších her minulého století. Život nelze žít na dluh.
Přijďte společně prožít příběh plný touhy po štěstí, lásce, fungující rodině - pro kterou je Willy ochoten udělat cokoliv. Slavnou hru možná znáte z televizních obrazovek s Dustinem Hoffmanem v hlavní roli, v Čechách ji proslavil Karel Höger.

Režie: Pavel Khek
Dramaturgie: Lenka Smrčková
Hudba: Vladimír Nejedlý
Hrají: Petr Bucháček, Karolina Frydecká, Aleš Petráš, Václav Šanda, Ivo Tehimer, Lucie Matoušková, Miroslav Babuský, Karel Vlček, Eva Reiterová, Veronika Soumarová a další.
Délka představení: 165 minut, začátek v 19.00

Agatha Christie: VRAŽDA NA FAŘE

Tisk PDF
Středa 18. listopadu 2015, Městské divadlo Mladá Boleslav

Malebná anglická vesnička St. Mary Mead, poklidný, na první pohled idylický život. Ale krok za krokem s lehkým mrazením v zádech objevujeme pečlivě ukrývaná tajemství, nečekané vášně, netušené zločinné úmysly. V záhadných zákrutech lidských povah a pohnutek bychom snadno zabloudili, nebýt ovšem obdivuhodné slečny Marplové!

Režie: Helena Glancová
Hudba: Josef Plechatý
Dramatizace: Moie Charles a Barbara Toy
Hrají: Petr Mikeska, Svatava Milková, Václav Šanda, Karolina Frydecká, Petr Prokeš, Sandra Černodrinská, Věra Kubánková, Ivana Nováčková, Lucie Matoušková, Ivo Theimer, Petr Bucháček, Aleš Petráš
Délka představení: 155 minut, začátek v 19.00
Aktualizováno úterý, 20. října 2015 7:17

Strana 1 z 6