František Palacký

palacky

 

 

 

 

Facebook GFP

facebook

Bakaláři

holcic_vel

 

 

 

Suplování

suplovani

Projekt modernizace škol

kraj-logo
eanorway

 

 

Projekt Comenius

comenius

 

 

 EU peníze SŠ

 

Seznam DUMů

Akce KMD

Předplatné představení v MB 2015/16

Tisk PDF
Aktualizováno pondělí, 08. června 2015 17:14

Jeptišky

Tisk PDF
DAN GOGGIN: JEPTIŠKY
Středa 27. května 2015
DIVADLO NA FIDLOVAČCE
 
Chcete vědět, co všechno se může stát, když si řádové sestry uvaří k smrti dobrou polévku? Malých sester z Hobokenu bývalo sedmdesát a jedna jeptiška, ale sestra Julie byla vždycky tak trochu podivná kuchařka. A tak není divu, že se dvaapadesát jejích sestřiček odebralo na onen svět. Tedy vlastně prozatím jen do mrazáku, neboť klášterní kasa je po nákupech Matky představené jaksi prázdná. Co dělat? Čekat na zázrak, nebo uspořádat dobročinné představení v pronajatém divadle? Muzikál Jeptišky je totiž něco jako apo-katoli-ptický muzikál, u kterého se chvílemi možná budete až modlit smíchy.
Autor, Dan Goggin, se původně domníval, že napsal muzikálovou komedii, která pobaví přátele a pár platících diváků navíc. Jeptišky však zůstaly na programu divadla Cherry Lane v New Yorku neuvěřitelných 10 let, dosáhly 3672 repríz a staly se druhým nejhranějším offbroadwayským muzikálem v historii.
 
Hrají: Zora Jandová, Ludmila Molinová, Sandra Pogodová, Barbora Mošnová, Martina Randová
 
Choreografie: Hana Čičelová
 
Hudební nastudování: Linda Finková
 
Režie: Lumír Olšovský
 
Délka představení: 140 minut, začátek v 19.30 h
Aktualizováno sobota, 25. dubna 2015 17:44

Hamlet

Tisk PDF

WILLIAM SHAKESPEARE: HAMLET

Středa 22. dubna 2015

ŠVANDOVO DIVADLO

Hamlet je rodinné drama skandinávského ražení. Soustředíme se totiž na příběh chlapce, který ztratil otce a vlastně i matku, která se brzy po smrti manžela znovu provdala – jde tedy opravdu o rodinnou tragédii, navíc tragédii velmi exponované, královské rodiny. Na všechny je vidět, veškeré dění probíhá  síních paláce, vše je vlastně zároveň veřejné. A mladý Hamlet svého otce miloval, miloval i krásnou a chytrou Ofélii, jenže pak se dozvěděl něco, s čím nelze dál žít. Nebo to jde, znát krutou pravdu a mlčet? A tak se může zdát, že se dánský princ zbláznil. V jeho šílenství je ale, jak říká královský komoří, etoda... Že to dobře neskončí, víme asi všichni.

Režie: Daniel Špinar
Překlad: Jiří Josek
Hudba: Petr Wajsar
Hrají: Patrik Děrgel, Kamil Halbich, Klára Cibulková/Petra Hřebíčková, Miroslav Hruška, Petr Čapka/Tomáš
Červinek, Zuzana Onufráková, Marek Pospíchal, Tomáš Kobr aj.
Délka představení: 150 minut, začátek v 19.00
Aktualizováno pátek, 03. dubna 2015 19:02

HENRIK IBSEN: NORA – DOMEČEK PRO PANENKY

Tisk PDF
Čtvrtek 26. března 2015

DIVADLO D21

Příběh z dob, kdy muži měli majetkovou a morální moc nad svými ženami.

Příběh z dob, kdy ženy byly bezbrannou a rozkošnou ozdobou mužova života. Příběh z dob, kdy ženy unikaly z této situace pomocí manipulace a lsti. Ještě, že dnes už to neplatí a ženy jsou samostatné, silné a fér!

Po představení proběhne zajímavá diskuze s tvůrci.

Režie: Tereza Karpianus

Hudba: Mario Buzzi

Hrají: Stela Chmelová, Lukáš Šolc, Hana Mathauserová, Petr Pochop, Jiří Panzner j.h.

Délka: 110 minut, začátek v 19.30 hodin

 

Amadeus

Tisk PDF
PETER SHAFFER: AMADEUS

Středa 18. února 2015

DIVADLO NA VINOHRADECH

Snad žádný jiný příběh posledních tří dekád nedosáhl u divadelního publika takové popularity jako právě Amadeus britského dramatika Sira Petera Shaffera (*1926). Jistě k tomu výrazně přispěl i stejnojmenný oscarový film Miloše Formana z roku 1984.
  Senzační, skoro detektivní příběh o příčinách smrti nejslavnějšího klasicistního skladatele, který pro světovou dramatickou literaturu objevil už A. S. Puškin (Mozart a Salieri) a který je založený spíše na dobových fámách, posloužil Shafferovi k demonstraci „srážky génia s průměrností“, jak sám pojmenovává téma své hry.
  V naší inscenaci však rozhodně nepůjde o nerovný souboj muže nadaného s mužem bez talentu. Ba dokonce, kdyby se Shafferova efektní hra jmenovala Salieri, bylo by to adekvátní prostoru, který autor tomuto věčnému Mozartovu rivalovi ponechává pro vlastní obhajobu. Přes propast dlouhých 250 let – až z Vídně 2. poloviny 18. století, z města intrik a pletich – vás osloví Antonio Salieri z jeviště Divadla na Vinohradech vůbec poprvé.


Režie: Martin Čičvák
Dramaturgie: Milan Šotek
Šermy: Karel Basák
Kostýmy: Marija Havran
Choreografie: Tomáš Krivošik
Hrají: Jiří Dvořák, Ondřej Brousek, Ivana Uhlířová, Michal Novotný, Luboš Veselý, Václav Svoboda, Marek Holý, Daniel Bambas a další
Délka představení: 170 minut, začátek v 19.00
Aktualizováno pátek, 30. ledna 2015 18:56

Strana 1 z 5