Stejně jako vloni se i v tomto školním roce naše škola zapojila do celorepublikového festivalu Den poezie, který pořádá Občanské sdružení Společnost poezie. V rámci projektu GFP pořádalo 2. ročník Veršobraní na GFP, tentokrát na téma Řezaná poezie. Od 12.11.2014 na GFP proběhla vernisáž soutěžních prací, letos navíc s možností hlasování studentů. Ve středu 26.11.2014 byly vyhlášeny výsledky soutěže – jak hodnocení poroty, tak studentského hlasování.
     Do letošního ročníku se zapojilo více než 30 studentů a porota to rozhodně neměla lehké. V 1. kategorii se na stupních vítězů umístili Jakub Svoboda (3.místo), Julie Štemberová (2.místo) a Tereza Votipková (1.místo). V 2. kategorii se umístili na pomyslných medailových pozicích Lucie Hacklová (3.místo), Štěpánka Petričáková (2.místo) a Klára Tůmová (1.místo). Ta zcela jednoznačně zvítězila i v internetovém hlasování. V poslední kategorii se na předních příčkách umístili Markéta Masáková a Marek Malý (3.místo), Tereza Kostková (2.místo) a Viktorie Fričová s Ondřejem Černohouzem (1.místo).
     Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník. Také doufáme, že se zúčastní alespoň stejné množství soutěžících jako v tomto ročníku.

Kristýna Rajtová a Sára Žabová, studentky kvinty B

Zpět