Dne 22.9.2011 se v Neratovicích jako každý rok konalo okresní kolo v atletickém čtyřboji pro studenty osmých a devátých tříd ZŠ a tercií a kvart SŠ. A stejně jako každý rok hájilo naše barvy v soutěži i několik našich studentů. 5 děvčat ve složení Kostková Tereza, Šestáková Pavlína (3B), Novosadová Tereza, Špačková Štěpánka (4A) a Andršová Růženka (4B) v konkurenci 9 škol obsadily jako tým výbornou bronzovou příčku.

Soutěžilo se totiž na celkový součet bodů za jednotlivé disciplíny – 60 m, 800 resp. 1000 m, výška/dálka a míček/koule (poslední dvě jmenované disciplíny si závodníci volili). Š. Špačková výborně zaběhla šedesátku za 8,9 s a zařadila se mezi špičku sprinterek. V dálce se umístila druhá. R. Andršová míčkem s výkonem přes 39 m rovněž získala cenné body. T. KostkováT. Novosadovou zase překonaly laťku ve výšce 130 cm, a tím za sebou nechaly některé soupeřky. Závěr soutěže patřil běhu na 800 m, kde přímo zazářila P. Šestáková ve velmi dobrém čas 2:57!

Chlapci měli poněkud obtížnější roli. Museli se vypořádat s nachlazením V.Pauknera (4B), který nakonec nenastoupil, a tak museli sbírat body, kde se dalo. Michal Sebera (4B) ukázal, že běh 60 m a skok daleký jsou jeho disciplíny. Časem 8,1 s se dostal do čela průběžného hodnocení a v dálce výkonem 488 cm se umístil druhý. Petr Veselka (4B) ve vrhu koulí poslal náčiní do vzdálenosti bezmála 11 m a dokázal držet krok s ostatními. Jakub Čermák (4A) v hodu míčkem hravě pokořil 50-metrovou hranici. Na vítězství v této disciplíně však bylo potřeba hodit trochu více. Jakub Remer (4B) pak na pokusy vyskákal pomyslné stříbro ve výšce (150 cm), ale vzhledem k tomu, že tuto výšku skočilo hned několik závodníků, body se započítaly všem stejně. Závěrečný běh na 1 km zvládl z našich svěřenců nejlépe P. Veselka časem 3:16 min, a i když to nebyl výkon úplně nejlepší, chlapci dokázali v konkurenci 7 škol nakonec obsadit celkově krásné 4. místo.

Všem jmenovaným gratulujeme!
{phocagallery view=category|categoryid=1|imageid=55} 
Zleva chlapci: P. Veselka, kouč, J. Remer, J. Čermák, M. Sebera, dívky: P. Šestáková, R. Andršová, Š. Špačková (s pohárem), T. Kostková a T. Novosadová

Zpět