V úterý 17. září 2013 podnikla naše třída alias Sexta B menší výlet do Prahy. Naše cesta směřovala na Staroměstské náměstí a do Klementina, kde jsme si vzájemně přednášeli předem zjištěné informace o různých objektech matematického a fyzikálního významu. Dozvěděli jsme se například více o všemožných časech, které ukazuje Pražský orloj, o historii jeho i Klementina, kudy prochází pražský poledník apod. Následoval rozchod na Václavském náměstí, který každý využil dle svého uvážení.
Do Neratovic jsme se vraceli s drobným zpožděním, ale slavné špagety z naší školní jídelny jsme naštěstí stihli. Hip, hip, hurá!
Nadcházející testík by měl ukázat, zda jsme si z matematicko-fyzikální procházky něco odnesli, nebo jestli jsme se jeli do Prahy jen flákat. Ale jak nás znám, určitě se na něj všichni těší.
Pavlína Poletinová, 6. B
Zpět