V úterý 13.5.2014 se ve sportovní hale našeho gymnázia a na atletickém stadionu konalo okresní kolo soutěže OVOV neboli Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Soutěžilo se buď v týmech, nebo v jednotlivcích. Nejprve se soutěžící odebrali na stadion, kde se běhaly sprinty na 60 metrů. I za silného deště ze sebe soutěžící vydali nejlepší výkony a panovala příjemná atmosféra. Ve sportovní hale se sportovci účastnili disciplín – skoky přes švihadlo, trojskok z místa, hod medicinbalem vzad a kliky po dobu dvou minut. Všichni podávali skvělé výkony a navzájem se podporovali. V závěru každý absolvoval dle výběru buď dribling v hale nebo běh na 1000 metrů, který se konal opět na stadionu, kde bylo tentokrát lepší počasí. Den završilo závěrečné vyhlášení. Družstvo reprezentující naší školu v zastoupení Hany Potočiarové (3B), Viktorie Tesařové (3B), Šárky Hájkové (3A), Sáry Ryvolové (2B), Jakuba Altmana (3A), Tiena Nguyena Vo Xuana (2A), Petra Melichara (2B) a Filipa Jandy (2A) se umístilo na úžasném prvním místě. V jednotlivcích měla naše škola zastoupení v ročnících 2001, 2000 a 1999. V ročníku 2001 se za dívky umístila na 2.místě Šárka Horčičková (2B), za chlapce na 3.místě Petr Melichar (2B). V ročníku 2000 se za dívky umístila na 3.místě Hana Potočiarová a na 1.místě Viktorie Tesařová, za chlapce obsadil 1.místo Jakub Altman. Ročník 1999 byl pro naší školu nejúspěšnějším. Za dívky 3.místo obsadila Barbora Kocourková (3A), za chlapce 5.místo Jiří Vaněk (4B), 3.místo Attila Sovány (3A), 2.místo Jan Novotný (4B) a 1.místo patří Tomáši Fabiánkovi (4B), který jako jediný soutěžící překročil v tento den hranici 5000 bodů. Do krajského kola, které se koná v Čáslavi 28.5. postupuje celé naše družstvo, z jednotlivců pak Šárka Horčičková, Jan Novotný a Tomáš Fabiánek. Všem patří veliká gratulace a držíme palce do krajského kola!
 
VŠICHNI
Zpět