Organizace AFS Mezikulturní programy, o.p.s. hledá novou hostitelskou rodinu pro zahraničního studenta Farise z Bosny a Hercegoviny. Faris žije již od konce srpna 2015 v České republice, v Neratovicích. Protože jej ale jeho současná host. rodina nemůže již dále hostit, hledáme pro něj novou hostitelskou rodinu. Farisovi je 18 let, své nové prostředí již zná, je samostatný, má přehled a snaží se naučit česky. Jeho angličtina je také na velmi dobré úrovni.

Faris přijel do ČR počátkem tohoto školního roku, jeho pobyt trvá do počátku července 2016. Jeho hoštění je možné od prosince 2015.

Hostitelská rodina nezištně poskytuje studentovi zázemí své rodiny, tzn. ubytování (student nemusí mít vlastní pokoj) a stravu (včetně obědů ve škole) a přijímá studenta jako člena své rodiny. Většina studentů přijíždí do ČR na jeden školní rok. Do České republiky přicházejí s touhou po poznání nové kultury, měli by se zde naučit česky, něco o české kultuře a lidech a stanou se novým členem své hostitelské rodiny. Host. rodina naopak získává hoštěním nového syna či dceru, spoustu nových zážitků a zkušeností, poznání cizí kultury a mnoho dalšího.

Zkušenost hostitelských rodin

Ze zkušeností hostitelských rodin vyplývá, že přítomnost zahraničního studenta přináší nové zážitky, nové zkušenosti a informace o zvycích a tradicích v jiných zemích a v neposlední řadě napomáhá i odbourávání jazykových bariér. Hoštění studenta je přínosem nejen pro rodiče, kteří mají šanci nahlédnout chování svých dětí z jiného úhlu pohledu, ale i pro děti, které zpravidla zlepší své sociální schopnosti a vnímavost k jiným kulturám a odlišnostem obecně.

 
Pokud máte zájem stát se hostitelskou rodinou zahraničního studenta, napište prosím koordinátorce hostitelského programu, Monice Janovské na email monika.janovska@afs.org nebo volejte na tlf. 602 334 427.
Zpět