David Šprincl ze Sekundy B si sáhl na další velký úspěch v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Ten před lety založili Roman Šebrle s Robertem Změlíkem a dnes patří mezi největší sportovní akce v Česku, teď už pod vedením Českého olympijského výboru.
 
Letošní okresní vyvrcholení soutěže se konalo 10. května v Mělníku. David Šprincl už má z okresních klání dva tituly: první zlato vybojoval v hale našeho gymnázia 2014, druhé už coby žák Primy B v roce 2015.
 
V letošním olympijském pětiboji složeném z trojskoku, vrhu medicinbalem, skákání přes švihadlo čtyřmi styly, klicích na dvě minuty a běhu na 1000 metrů nasbíral celkem 4377 bodů a vybojoval stříbro za Josefem Škopem z Mělníku a před Janem Balogem z Byšic. Svůj výkon z loňska zlepšil David o výrazných 469 bodů. Exceloval především ve švihadle (329 přeskoků) a v klicích (110 opakování za dvě minuty).
 
Jen dva nejlepší chlapci ročníku 2002 včetně Davida postoupili na krajské finále do Čáslavi, kde v předchozích letech získal Šprincl zlato a bronz. Kromě toho se dvakrát probojoval až na celorepublikové finále.{phocagallery view=category|categoryid=1|imageid=224}{phocagallery view=category|categoryid=1|imageid=225}
Zpět