Přihlašování kroužků se spouští ve středu 27.9. v 6.00 hod. a končí v úterý 3.10. ve 14.00 hod. Přihlášení je možné přes žákovský účet v Bakalářích v sekci Ankety – nefunguje v mobilních aplikacích, je potřeba se přihlásit přes webový prohlížeč.

1. Florbal

Vedoucí:        Michal Brnka, Josef Škarohlíd (septima A)

Termín:         Pátek od 14:00 do 15:30 v hale GFP

Náplň:            Nezávodní kroužek pro zdokonalení florbalových dovedností a pro zlepšení fyzické kondice. Na začátku každého tréninku cvičení střelby, přihrávek a rozchytání brankářů, zbytek času hra. Přístupný i pro zájemce z řad studentek!

Věkové omezení: PŘÍSTUP PRO VŠECHNY

2. Taneční

Vedoucí:        Viktorie Tesařová (septima B)

Termín:         Středa od 14.00 do 15.30 v aule GFP (podle akcí je pak i déle). 

Náplň: Ahoj holky i kluci! Přijďte si každou středu zatančit a užít si dobrou hudbu. Budeme se věnovat různým stylům street dance, hip hopu, dancehallu, ale třeba i ne tak známému new style hustlu. Můžeme společnými silami tvořit a vystoupit na aves a majáles. Nezáleží na tom, jestli jsi začátečník nebo jsi už někdy tancoval, tanečníka má v sobě každý. Těším se, až si společně zatančíme.

 Viky Tesařová

Věkové omezení: PŘÍSTUP PRO VŠECHNY

3. Tvořivá párty

Vedoucí:        Votipková, Mikysková, Špadová, Urbanová (kvinta B
(pod dozorem B. Sochorové /vyučující/)

Termín:         Každé sudé úterý 14:00 -15:30, učebna 5B

Náplň:            Tvoření z fima, korálkování, savování, zdobení perníčků, kaštanování atd., prostě si vyrobíme něco pěkného.

Věkové omezení: PŘÍSTUP PRO VŠECHNY

4. Spikeball

Vedoucí:        David Najmon /kvinta A/, Dina Najmonová /septima B/

Termín:         Středa od 14:00 do 15:30, hala GFP

Náplň:            Co je to Spikeball? Spikeball je týmový míčový sport, při kterém proti sobě hrají dva týmy po dvou hráčích. Začíná se rozestavěním hráčů do kříže se spikeball setem veprostřed. Míč je ve hře po prvním podání – odehrání míče podávajícím hráčem křížem na protihráče, směrem na set mezi nimi. Jakmile se míč odrazí od síťky, hráči se mohou volně pohybovat kdekoli okolo setu. Smyslem hry je odehrát míč na síť tak, aby ho protihráči nebyli schopni zpracovat a odehrát zpátky na síť. V rámci týmu si spoluhráči mohou přihrávat. Hra končí při dopadu míče mimo síťku – na zem nebo konstrukci setu, a tím tým, který míč nedokázal odehrát zpět, prohrává.

Více informací na http://roundnet.cz/.

Věkové omezení: PŘÍSTUP PRO VŠECHNY

5. Sportovní všestrannost

Vedoucí:        David Šprincl (rodič)

Termín:         Středa od 17:00 do 18:30, říjen v přírodě; listopad až březen hala,aula; poté opět venku.

Náplň:           Sportovní, ale ne jedním směrem – bude rozvíjet všestranné dovednosti, kompenzovat specializované přípravy v konkrétních sportech. Zaměření bude velmi široké: počínaje atletikou přes gymnastiku, trénování dynamické a výbušné síly až po zajímavé hry a neotřelé závody. Velký důraz na kompenzační cvičení jako protipól jednostranného zatěžování jen určitých svalových skupin, což je lékaři nejvíc zmiňovaný problém dnešních dětí a mládeže.

Cíle: Zvyšování celkové výkonnosti a odolnosti, respektování pravidel ve smyslu fair play sportování, posilování koncentrace a vůle.

Věkové omezení: PŘÍSTUP PRO VŠECHNY

6. Španělština

Vedoucí:        Luboš Kolář (septima B)

Termín:         Pondělí od 14:00 do 15:30 (čas uzpůsobíme po dohodě)

Náplň:            Základy jazyka, získání kulturního rozhledu

Věkové omezení: PŘÍSTUP PRO STUDENTY NIŽŠÍHO GYMNÁZIA

7. Francouzština

Vedoucí:        Diana Vysušilová, spolupráce s prof. Čemusovou /vyučující/

Termín:          (čas uzpůsobíme po dohodě)

Náplň:            Francouzština pro statečné – doba schůzek možná i nárazově podle možností a vzájemné dohody přihlášených

– pro ty, kteří mají rádi Francii a chtějí se vzájemně podpořit při rozvíjení jazykových dovedností a rozšiřování si kulturního obzoru
– náplní budou texty a zpěv francouzských písní, četba a překládání úryvků z francouzské beletrie, francouzský film, divadlo a některé komické scénky z youtube
– na programu schůzek se budou podílet i studenti (francouzská kuchyně vítána)

Věkové omezení: PŘÍSTUP PRO VŠECHNY

8. Dramatický kroužek

Vedoucí:        Diana Vysušilová /vyučující/

Termín:          Čtvrtek 14:50 – 16:30

Náplň:            Práce s textem, přednes, poezie, vlastní literární tvorba, rozvíjení představivosti a hereckých dovedností, tvorba představení.

Věkové omezení: PŘÍSTUP PRO STUDENTY NIŽŠÍHO GYMNÁZIA

Zpět