Přihlašování kroužků se spouští v úterý 28. 9. v 6.00 hod. a končí v neděli 3. 10. ve 23.59 hod. Přihlášení je možné přes žákovský účet v Bakalářích v sekci Ankety.

1. Florbal
Vedoucí:        Tomáš Vancl, Petr Hrubec (septima B)

Termín:         Pátek od 14:00 do 15:30 v hale GFP

Náplň:            Nezávodní kroužek pro zdokonalení florbalových dovedností a pro zlepšení fyzické kondice. Na začátku každého tréninku cvičení střelby, přihrávek a rozchytání brankářů, zbytek času hra. Přístupný i pro zájemce z řad studentek!

2. Spikeball
Vedoucí:        Patrik Gilmore (sexta A),

Termín:         Středa od 14:00 do 15:30, hala GFP

Náplň:            Co je to Spikeball? Spikeball je týmový míčový sport, při kterém proti sobě hrají dva týmy po dvou hráčích. Začíná se rozestavěním hráčů do kříže se spikeball setem veprostřed. Míč je ve hře po prvním podání – odehrání míče podávajícím hráčem křížem na protihráče, směrem na set mezi nimi. Jakmile se míč odrazí od síťky, hráči se mohou volně pohybovat kdekoli okolo setu. Smyslem hry je odehrát míč na síť tak, aby ho protihráči nebyli schopni zpracovat a odehrát zpátky na síť. V rámci týmu si spoluhráči mohou přihrávat. Hra končí při dopadu míče mimo síťku – na zem nebo konstrukci setu, a tím tým, který míč nedokázal odehrát zpět, prohrává.

Více informací na http://roundnet.cz/.

3. Sportovní všestrannost
Vedoucí:        David Šprincl (rodič)

Termín:         Středa od 17:30 do 19:00, pátek od 16:00 do 17:00, ostatní po dohodě, říjen v přírodě; listopad až březen hala, aula; poté opět venku.

Sportovní, ale ne jedním směrem – bude rozvíjet všestranné dovednosti, kompenzovat specializované přípravy v konkrétních sportech. Zaměření bude velmi široké: počínaje atletikou přes gymnastiku, trénování dynamické a výbušné síly až po zajímavé hry a neotřelé závody. Velký důraz na kompenzační cvičení jako protipól jednostranného zatěžování jen určitých svalových skupin, což je lékaři nejvíc zmiňovaný problém dnešních dětí a mládeže. Cílem je zvyšování celkové výkonnosti a odolnosti, respektování pravidel ve smyslu fair play sportování, posilování koncentrace a vůle.

4. Španělština
Vedoucí:        Ondřej Vošmik (septima A)

Termín:        Předběžně pondělí (od 15:30) nebo středa (od 14:00), přijďte se domluvit

Náplň:           Kroužek je určen výhradně pro zájemce o španělštinu a španělskou kulturu, student se zde naučí základy potřebné pro domluvení se ve Španělsku či hispanoamerických zemích Jižní Ameriky. Předchozí znalost jazyka není podmínkou, ale výhodou – je zde možnost zdokonalit své dovednosti a zbavit se nejasností v oblastech gramatiky nebo lexikologie. Přístupné pro všechny bez věkového omezení.

5. Klub deskových her
Vedoucí:        Jan Pražák (oktáva A)

Termín:          Středa od 14:00 do 15:30 klub nad hudebnou

Náplň:           Rád by sis zahrál deskovou či karetní hru a nemáš s kým? Tak přijď mezi nás každou středu od 14:00 do Klubu nad hudebnou. Můžeš si donést svou vlastní hru nebo ti půjčíme a naučíme tě některou novou. Máme připravené strategické hry, karetní hry, eurohry, hry se skrytou identitou, party hry aj.

6. Dungeon & Dragons
Vedoucí:        Joshua Doflein (sexta A)

Termín:         Pondělí od 13:45 do 16:45 v klubu nad hudebnou

Náplň:

Dungeons & Dragons je populární „hra na hrdiny“ původem ze Spojených států. Esence hry je v dovednosti použít kombinaci představivosti, stolních pomůcek a pomocných knih k budování fiktivního světa a různých dobrodružství. Hra zahrnuje plno momentů strachu, naděje, štěstí a hněvu. Hra je pro statečné, kteří májí trpělivost se naučit jak zdlouhavá pravidla, tak jak fungovat ve skupině. Ale mohu ujistit, že se to vyplatí. 

Jen pro žáky vyššího gymnázia. 

7. Hravé programování pro každého
 Vedoucí:       Aleš Kulhánek (rodič)

Termín:        Pondělí 14–15 hod.

Náplň:          Zveme na kroužek robotiky všechny holky a kluky, kteří mají chuť proniknout do základů programování! Programy se nám ale nebudou jenom ukazovat na monitoru, ale rozhýbeme něco skutečného. Zkusíme si totiž programovat a řídit robotické auto a robotickou ruku. Není nutné, abyste už někdy programovali, pojedeme od začátku. Naučíme se ovládat super-populární minipočítače Arduino. Přitom se seznámíme se součástmi robotů. Povíme si, jak se roboti pohybují, orientují, proč si nerozbijí – anebo někdy rozbijí – nos, jak se dají ovládat na dálku, jakou mohou mít vlastní „inteligenci“. A pokusíme se pracovat i v týmu, protože je to hlavně týmová spolupráce, na které stojí úspěchy v robotice. 

Zpět