Vážení rodiče, studenti,

rádi bychom vás touto cestou informovali o možnosti přípravy na mezinárodní jazykové zkoušky přímo na Gymnáziu Františka Palackého v Neratovicích.

Jedná se o přípravné kurzy na zkoušky Cambridge English z angličtiny (známé KET, PET, FCE a dětské YLE Flyers, Movers, Starters). Více informací k samotným zkouškám naleznete na: www.cambridgeenglish.org

Administrátorem zkoušek je Evropské centrum jazykových zkoušek (www.elec.eu). Zkoušky Cambridge English jsou uznávané jak u nás, kde jsou zařazeny na seznam standardizovaných jazykových zkoušek Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, tak i po celém světě.

Od roku 2021 se konají zkoušky Cambridge English jednou ročně přímo v prostorách GFP. V letošním školním roce budou mít studenti posledního ročníku možnost nechat si uznat certifikát B2 místo maturitní zkoušky z AJ. Více informací o uznání zkoušky B2 First k maturitě zjistíte u vedení školy.

Cílená příprava ke složení jazykové zkoušky dodává studentovi motivaci ke zlepšení své angličtiny. V přípravném kurzu dostane student značný prostor ke konverzaci a praktickému procvičení jazyka.

Po úspěšném absolvování zkoušky obdrží student certifikát, který mu mimo jiné výrazně zvyšuje šanci na přijetí na vysokou školu či získání lepšího zaměstnání.

Přípravné kurzy na zkoušky Cambridge English budou probíhat jednou týdně v odpoledních hodinách přímo v budově GFP.

Cena za 1 vyučovací lekci je 125,-/50min (úroveň B1, B2)

Kurzovné je účtováno na celý školní rok podle počtu lekcí                                             (např. 20 lekcí/50 min je za 2.500,- Kč + učebnice cca 450,- až 650,- Kč)
Platit lze ve 2 splátkách. Přípravné kurzy začínají zpravidla od poloviny října a trvají do konce května. Do kurzu se lze přihlásit i v průběhu školního roku, pokuj jsou ještě volná místa.

 Přihláška na kurz – z důvodu malých studijních skupin doporučujeme odeslat vyplněnou přihlášku co nejdříve na mail: melnik@elec.eu. Přihláška je v této fázi nezávazná. V aplikaci test:fest je možné si před začátkem kurzu otestovat svou úroveň angličtiny. Přístup do aplikace zasílám na vyžádání, studenti jsou v nižších ročnících rozřazeni  podle ročníku a podle jejich jazykové úrovně (přetestování je potřeba především od úrovně B1).

Pro letošní školní rok 2022/2023 otevíráme:

  • kurz Preliminary (PET)úroveň B1/B2 – kurz je možné navštěvovat každou středu od 11. 10. 2023, vždy od 14:15 – 15:05, 30 lekcí, lektor: J. Jindřichová
  •  určené pro studenty sekunda až kvarta
  • kurz probíhá v pracovně paní profesorky Trojanové – 2. patro
  • kurz FIRST (FCE)  –  úroveň B2 – středa od 15:10 – 16:00, lektor: Jana Jindřichová
  • kurz probíhá v pracovně paní profesorky Trojanové – 2. Patro
  • začátek kurzu je ve středu 11. 10. 2023, kurz má 30 lekcí

Speciálně pro studenty PRIMY a SEKUNDY je možné se zapsat do úvodního kurzu, který není cíleně zamířen ke zkoušce a spíše se jedná o upevnění již získaných znalostí v AJ. Kurz bude vždy v pondělí od 14:15 a od 15:00, úroveň kurzu je A2.

  • Úvodní kurz A2 – každé pondělí

Od 9. 10. 2023– 27. 5. 2024, cena lekce 110,-/ 45 min, Kurzovné je 3.190,- za 29 lekcí

V případě dotazu k průběhu zápisu do kurzu nebo k samotné zkoušce mě neváhejte kontaktovat na tel. 773 581 088 nebo na mail melnik@elec.eu.

S pozdravem

 Jana Jindřichová,koordinátor přípravných kurzů a zkoušek Cambridge English pro Mělnicko a okolí