Atleti GFP ve složení Žemličková, Kučerová, Boháčová, Burdová, Hladíková, Hertlová, Krymlová, Lebedová, Mikysková, Šeredová, Vondrašová, Komrska, Korbel, Kovařík, Kulhánek, Kupka T., Lenoch, Sojka, Somsedík a Uhlík v minulém týdnu zvládli úspěšně okresní kolo Středoškolského atletického poháru v Neratovicích a postoupili tím do krajského kola na Kladno. Toto klání proběhlo včera 26.9.2023 za účasti škol z Příbrami, Kladna, Berouna a Rakovníku. V konkurenci vítězů okresních kol se naše týmy rozhodně neztratily. Děvčata si nakonec odvezla pomyslnou bramborovou medaili a chlapcům se na krku houpaly dokonce medaile stříbrné!

Dívky z vyššího gymnázia bojovaly ve složení Žemličková, Kučerová, Boháčová, Burdová, Krymlová, Lebedová, Mikysková, Šeredová, Vágnerová a Vondrašová. Tento tým získal celkově 7071 bodů.

Největší bodový přínos obstarala sprinterka Adélka Žemličková z 5.B, zvítězila na 60 i 200 metrů (7,93 s a 25,27 s) a následně předvedla velmi rychlý úsek ve štafetě 4×200 m. Tím vysloužila pro družstvo úžasných 1732 bodů.

Terka Kučerová z téže třídy získala pro tým skvělých 1125 bodů, když vrhla tříkilovou koulí 11,59 m a obsadila tím druhou příčku, a i přes poraněnou odrazovou nohu překonala ve výšce 143 cm. 939 bodů týmu zajistila svými sprinterskými výkony Kája Boháčová ze 7.B.

Chlapci soutěžili ve složení Komrska, Korbel, Kulhánek, Kupka T., Lenoch, Polák, Sojka, Somsedík a Uhlík. Celkově získali 8092 bodů, čímž si zajistili již avizovanou druhou příčku v celkovém pořadí.

Nejvíce bodů (1312), pro tým vysloužil svými výkony Fanda Korbel z 5.A, když jimi zaskočil nejednoho atleta. Druhé místo obsadil v běhu na 60 m (7,48 s) a v dálce překonal hranici 6 m o 3 cm a tím obsadil v soutěži skvělé 4. místo.

Další oporou týmu chlapců byl Tom Kupka ze 7.B 1228 bodů, který byl 6. na 60 m za 7,67 s a 4. ve vrhu koulí za 11,39 m. Prosadil se žákovský mistr republiky ve víceboji Kuba Lenoch z 5.B ziskem 1212 bodů, když byl 2. ve výšce za 176 cm a 3. v dálce za 615 cm. Házenkář Ondra Kulhánek z 5.A získal 1107 bodů, když obsadil 5. místo na 400 m za 56,46 sekund a 9. na 1500 m. Adam Somsedík ze 7.A se postaral o zisk 1082 bodů, zvítězil ve vrhu koulí výkonem 12,19 m a 7. byl ve výšce za 160 cm.

Všichni závodníci a závodnice předvedli skvělé výkony a tímto jim děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy!