Hned několika sportovními triumfy se může od poloviny května tohoto roku pochlubit naše gymnázium. Po úspěchu v okresním kole DUATLONU v Mělníku, se 29.5. v Čelákovicích konalo krajské kolo této soutěže, kde studenti Tereza CHALUPOVÁJan NOVOTNÝ (oba 3B), předvedli úctyhodný výkon jak v plavání, tak v běhu. Další 2 dívky – Š.Hájková (2A) D.Najmonová (2B), které rovněž postoupily svými výkony do krajského kola, však daly přednost neméně atraktivnímu klání v akci zvané SPORTOVNÍ DNY NERATOVIC (29. a 30.5.) mezi naší školou, ZŠ MPB a ZŠ 28. října.

V nich družstvo našich dívek ze sekundy B s názvem „Pijavice“ ve složení Tereza FLEGROVÁ, Bára KOMÁROVÁ, Eva KUBÍKOVÁ, Dina NAJMONOVÁ, Nikita OŽVATOVÁ, Pavlína PFAFOVÁ, Michaela SVOBODOVÁ a Viktorie TESAŘOVÁ těsně o 1 bod zvítězilo nad ZŠ MPB. V chlapecké kategorii se pak nejlépe umístili na 2. místě studenti ze sekundy A s názvem „Kluci“ – Jakub ALTMAN, Jan DVOŘÁK, Michael GUTH, Jakub KOPECKÝ, Alois KOUBA, Attila SOVÁNY, Jan SVOBODA a Josef ŠKAROHLÍD.

Bezesporu největšího úspěchu však naši studenti dosáhli v 1. ročníku turnaje smíšených družstev středních škol v BIG SHOCK FLORBALE. Po kvalifikačním utkání 3.6.2013 v Praze na Třebešíně, kterého jsme se nakonec zúčastnili (v té době totiž Vltava vystupovala z břehů v důsledku vytrvalých dešťů, a my ještě ráno váhali, zda jet či ne), se ukázalo být jako výbornou volbou. Z původních 10 středních škol z různých koutů republiky jich přijelo 9. Do finále, které se konalo v pátek 7.6.2013, mohly postoupit z každé kvalifikace vždy pouze 2 školy (kvalifikační kola byla celkem 4). Náš tým ve složení Eliška NOVÁ (kapitánka-3B), Simona BURDOVÁ (gólman), Aleš KUČERA (oba 4A), Radim TŮMA (5A), Jakub DUCHOSLAV (6A), Karel CERHA, Kryštof Dítě, Lucie HETTOVÁDavid CHVÁTAL (všichni 7A) skvělou hrou porazil v kvalifikaci všechny týmy ve skupině (Gymnázia Voděradská Praha, Jihlava a Benešov). Postup do pátečního finále si pak zajistili senzační výhrou nad druhým ze skupiny Gymnáziem J.G.Jarkovského Praha v poměru 7:5. 

7.6. jsme opět vyrazili do Prahy, tentokrát bojovat o medaile, ale také bez Kryštofa DÍTĚTE (7A), který se z důvodu jiné sportovní akce zúčastnit nemohl. Jeho místo zastoupil sice drobnější, ovšem neméně kvalitní hráč David VOLF (4A). Ve skupině jsme hned v úvodu turnaje porazili SZŠ Panská Praha (5:4), následně i Sedlčany (4:3), ovšem nestačili jsme na SŠ Jesenickou Praha (4:6), a tak jsme do čtvrtfinále postoupili z 2. místa ve skupině. Ve čtvrtfinále se mělo rozhodnout, kdo se utká v boji o 1.-4. místo. Proti nám nastoupilo Gymnázium Open Gate Říčany, které jsme naštěstí přehráli 4:2 a zajistili si tak nejhůře celkové 4. místo v republice! V semifinále (kdy nám 2 hráči museli odjet) jsme se následně utkali s nám již známým Benešovem o postup do finále o 1. místo. Benešov značně zpřesnil a zrychlil hru, a my jsme nedokázali včas reagovat. Prohráli jsme za stavu 4:6. V boji o 3. místo jsme bohužel znovu narazili na SŠ Jesenická Praha, a přestože jsme měli více útočných akcí, prohráli jsme rovněž 4:6. Celkově tak naši studenti vybojovali  4. místo v republice a rozhodně se nemusí za nic stydět! Všem moc blahopřejeme !! J

altalt alt

 

{youtube}lsYNoSBSliU{/youtube}

Zpět